Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badr  Hari přezdívaný také The Bad Boy či The Golden Boy byl velkým objevem K-1 v uplynulých letech, v současnosti jeden z nejlepších fighterů, o kterém se tvrdí, že je to konečně někdo  z mladé generace, kdo může zaplnit mezeru, která zůstane po odchodu "zlaté generace K-1" Aerts, Sefo, Hoost či Jerome Le Banner.

Badr a trocha historie

Badr Hari je Holandsko - Marocký bojovník v supertěžké váze. V K-1 se uvedl hodně tvrdým KO Stefanem Leka v rezervním fightu na K-1 World Grand Prix v roce 2005. Dne 28. dubna 2007 na K-1 Wordl GP na Hawai, byl korunován prvním Šampionem těžké váhy K-1, když knockautoval na konci první minuty prvního kola Yusuke Fujimota z Japonska tvrdým high kickem.
 
Badr začal trénovat kickboxing ve věku 7 let pod vedením bývalého Mistra světa Mousidem Akamranem. Později začal trénovat ve slavné Chakuriki Gym pod vedením trenéra Thom Harincka, který o něm prohlásil že je talentovanější než Petr Aerts a Branko Cikatic dohromady. Pod jeho vedení dál rozvíjel svůj talent jako jeden z nejnadějněšjích boxerů v Holandsku. V roce 2005 Hari opustil Chakuriki gym a podepsal konrakt s promotérem Simonem Rutzem a stal se fighter v It´s showtime team. Po několika měsících trénování v Merijo Gym, se Hari vrátil k Tomu Harinckovi, ale za pár týdnů od něj opět odešel. V současné době Hari trénuje v Mike´s Gym, pod vedením známého trenéra Mike Passenierem, který trénuje také např. Melvina Manhoefa.
 
V roce 2007 se Hari probojoval přes Douga Vineyho mezi 8 nejlepších fighterů do finálového turnaje K-1, kde v prvním kole narazil na Remyho Bonjaskyho, s kterým prohrál, po vyrovnané třikolové bitvě, na body.
Badr Hari
Badr Hari je jednou z nejvýraznějších postav nastupující generace, s obrovským potencionálem to jednou dotáhnout až na vrchol K-1.Je to jeden z nejrychlejších, nejvýbušnějších borců současné K-1, s obrovským přehledem v zápase.

První polovina roku 2008 byla v Hariho podání doslova famózní. Dvakrát obhajoval svůj heavyweight titul (do 100kg), poprvé proti Ray Sefovi a podruhé proti brazilskému karatistovi Glaube Feitosovi. V obou případech ukončil zápas KO v prvním kole a stoupl až na samí vrchol K-1. Svou dominanci okořenil ještě jedním z nejrychlejších KO v historii K-1 v zápase proti Domagojovi Ostojicovi. Po postupu do finále přes Hong Man Choie, byl Badr Hari spolu s Peterem Aertsem považován za největšího favorita finále. A svou roli potvrdil, nejdříve pokořil legendu a svého hlavního soka Petera Aertse, následně knokautoval talentovaného Erolla Zimmermana a pak přišlo finále....

Badr Hari neudržel nervy na uzdě a nechal vyvstat na povrch stinnou stránku své povahy. Ve finále s Remym Bonjaskym, k němuž netajil své antipatie ani v minulosti, hrubě porušil pravidla K-1. Následovala diskvalifikace a penalizace od vedení K-1. Další ránu na cestě z vrcholu slávy  utrpěl na silvestrovské akci Dynamit 2008,kdy cca po 3týdení ,,pauze,,,kdy neměl čas na regeneraci po finálové pyramidě,přijal neuvážlivě další zápas. V zápase podle pravidel K-1 ho knokautoval v prvním kole zápasník DREAMU Alisteir Overeem.

Svou reputaci si ale napravil nejlepším možným způsobem.Nejdříve porazil 2.unora Frederica Sinistru v 1.kole KO. a následně v  květnu 2009 se v Amsterdamu konal největší galavečer, který kdy na území Holandska proběhl. Turnaj, který co do obsazení převyšoval nebo alespoň vyrovnal hlavní turnaje K-1 přinesl hlavní zápas večera: Badr Hari vs. Semmy Schilt. To co se před ním podařilo pouze Alexeji Ignashovi a co nedokázali velikáni jako Remy Bonjasky, Jerome Le Banner nebo Peter Aerts on zvládl během necelé minuty během které poslal Semmyho dva krát na zem a po druhém počítání bylo rozhodnuto. Badr Hari porazil trojnásobného krále Semmy Schilta KO v prvním kole.Dalším turnajem kde se Badr objevil byl kvalifikační turnaj na finalé:K-1 World Grand Prix 2009 v Seoulu,kde se potkal se běloruským zápasníkem Zabidem Samedovem,kterému nedal nejmenší šanci a po KO v prvním kole postoupil do velkého finále K1 2009. Soupeřem do čtvrtfinále byl zvolen Ruslan Karaev,se kterým Badr již měl dva zápasy a nerozhodnou bilanci 1:1.Zápas začal pekně z ostra a Ruslan byl ve 38 sekundě zápasu podruhé počítán a tudíš víteztví badra a postup do semifinále.V semifinálé se potkal s alisteirem overeemem,což byl jeden z nejočekávanějších zápasů roku 2009.Badr sliboval,že všechny své zapasy ukončí v prvním kole a to také spnil.Po krasném high kicku přišlo druhé počítaní,konec zápasu a postup do finále kde se setkal s trojnásobným šampioném Semmy Schiltem.Badr na nic nečekal a hned od začátku se na semmyho vrhnul serií boxerských uderů.Bohužel co se mu povedlo v květnu se zde neopakovalo,semmyho přední ruka zasáhla čistě badra a přišlo počítaní.Nasledoval krasný high kick semmyho+ karaťácká specialtka(run kick na játra palcem) a bylo po zápase.Semmy zvítězil KO v prvním kole a stal se šampioném pro rok 2009.Tak držíme palce,aby se badr v roce 2010 stal konečně novým šampioném K1!!

Zdroj:

www.k-1.co

www.kickboxing.blog.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář